Czyszczenie laserem

EMTECH IPH GROUP to oficjalny dystrybutor firmy P-Laser. Oferujemy zarówno sprzedaż laserów, jak i usługi czyszczenia laserem. Działamy na terenie Polski i Czech.

Współpraca z Klientem opiera się przede wszystkim na indywidualnym dopasowaniu systemu do jego potrzeb. Zanim czyszczenie laserowe stanie się jednym z procesów linii produkcyjnej pracującej przez całą dobę, przeprowadzamy odpowiednie testy – posiadamy robota, który symuluje efekt oczekiwany przez Klienta. Naszym zadaniem jest maksymalna optymalizacja cyklu pracy, na tym etapie dobieramy  odpowiednie parametry, które pozwolą usprawnić proces i czas czyszczenia. Każdą próbkę poddajemy ocenie Klienta, który sprawdza, czy spełnia ona wymogi produkcyjne.

 

Podobny proces towarzyszy doborowi maszyny do czyszczenia manualnego. Nasi specjaliści wykonują próby, które pozwalają porównać konieczny czas czyszczenia, a następnie przeprowadzają kalkulacje potencjalnych oszczędności wynikających z wdrożenia czyszczenia nową technologią.

 

Klienci firmy EMTECH IPH GROUP mogą skorzystać z kompleksowej usługi – oferujemy specjalistyczne doradztwo i fachowe wsparcie na każdym etapie zamówienia. Stawiamy na ciągły rozwój, pracując zarówno w siedzibie, jak i w terenie, by stale szukać nowych wyzwań

JAK DZIAŁA CZYSZCZENIE LASEREM?

P-laser to zaawansowana technologia czyszczenia powierzchni, która wykorzystuje lasery pulsacyjne. Proces opiera się na wysyłaniu impulsów światła, które zostają zaabsorbowane przez zanieczyszczenia i odbite przez element poddawany czyszczeniu. Gdy dochodzi do kontaktu impulsu z zabrudzeniem, ten rozprasza swoją energię, a czyszczona powłoka sublimuje lub paruje z powierzchni. To skuteczne i bezpieczne – wybrana powierzchnia pozostaje czysta i nienaruszona.

Specjaliści z firmy EMTECH IPH GROUP dostosowują moc impulsu, szybkość skanowania i wzór czyszczenia, by z najwyższą precyzją kontrolować ilość materiału usuwanego zabrudzenia za pomocą pojedynczego impulsu laserowego.

CZYSZCZENIE LASEREM - ZASTOSOWANIE

Czyszczenie laserem to technologia bezdotykowa, bezpieczna dla środowiska i nieabrazyjna. Lasery stają się dzisiaj wszechstronnym rozwiązaniem, po które coraz chętniej sięgają przedstawiciele różnych branż. Gdzie widać największe zapotrzebowanie?

  • Niezwykłą precyzję i niewiarygodna szybkość oraz skuteczność zauważa się przy usuwaniu korozji i wżerów z powierzchni
  • Laser doskonale sprawdza się w czyszczeniu form wtryskowych oraz usuwaniu przebarwień termicznych czy tlenków.
  • Czyszczenie laserem to rozwiązanie doceniane także przez przedsiębiorców, którym zależy na wzmocnieniu spoin przed spawaniem i polepszeniu adhezji powierzchni z farbą.
  • Technologię wykorzystujemy również do pełnego lub selektywnego usuwania nieprawidłowo nałożonych lub starych pokryć – to podstawa przy regeneracji narzędzi.
  • Zaawansowane czyszczenie laserem może być stosowane również w procesie regeneracji zabytków – do odtłuszczania, oznaczania, grawerowania czy procesie, nadawania faktury wybranej powierzchni.

FAQ - najczęściej zadawane pytania dotyczące czyszczenia laserem