Ile kosztuje czyszczenie suchym lodem?

Jeżeli zależy Ci na efektywnym usuwaniu zabrudzeń, prawdopodobnie znasz już metodę wykorzystującą skondensowane granulki dwutlenku węgla. Pozwala ona na skuteczne pozbycie się brudu z różnych powierzchni w sposób szybki i bezpieczny dla środowiska. Ile kosztuje czyszczenie suchym lodem i czy każdy może sobie na nie pozwolić?

Zakup maszyny do czyszczenia suchym lodem

Urządzenia nie należą do najtańszych, więc chcąc mieć je na własność, trzeba liczyć się z niemałą inwestycją. Nowa maszyna do czyszczenia suchym lodem kosztuje od około 70000 zł wzwyż, a granulat dwutlenku węgla u producenta to cena około 5 zł za 1 kg. Oczywiście finalne koszty zależą od zapotrzebowania na granulat, należy do nich doliczyć także usługę transportu.

Wynajem: krótko- czy długoterminowy?

Dla zakładów przemysłowych, które regularnie chciałyby korzystać z czyszczenia suchym lodem, korzystną opcją jest długoterminowy wynajem profesjonalnej maszyny. Nie kosztuje on tak wiele, jeżeli weźmiemy pod uwagę kilka czynników. Przede wszystkim, urządzenie pozostaje gotowe do użycia na terenie zakładu w każdej chwili – w przeciwieństwie do jednorazowej usługi czyszczenia. Po drugie, dostawca bierze odpowiedzialność nie tylko za wszelkie usterki i ewentualne naprawy, ale także oferuje opcję maszyny zastępczej. Po trzecie, w cenę wynajmu długoterminowego wliczony jest serwis oraz suchy lód w określonej umową ilości.

 

Jednorazowe czyszczenia suchym lodem to dobre rozwiązanie dla mniejszych przedsiębiorstw oraz dla osób, które nie są przekonane do skuteczności tej metody. Ile kosztuje taka usługa? Cena zależna jest od wielu czynników: rozmiarów powierzchni i jej rodzaju, odległości, jaką musi pokonać usługodawca, stopnia zabrudzenia, dodatkowej sprężarki.

Czyszczenie suchym lodem – czy to się opłaca?

Aby ocenić, czy metoda to jest opłacalna dla Twojego przedsiębiorstwa, należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Najważniejszym z nich jest brak konieczności rozmontowywania maszyn czy linii produkcyjnych. Możliwe jest więc dokładne usunięcie zabrudzeń bez znaczących przerw w pracy zakładu. W dłuższej perspektywie najczęściej okazuje się, że opisywana metoda jest opłacalna, a nade wszystko skuteczna.

 

Jeśli spodobał Ci się ten artykuł to podziel się z innymi w social mediach: 

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Pozostałe artykuły na naszym blogu