Czyszczenie laserem form wtryskowych

czyszczenie_laserem

Czyszczenie form wtryskowych jest jednym z działów w których lasery czyszczące sprawują się najlepiej. Niezależnie od typu powierzchni, czy jest polerowana czy z fakturą. Nasze lasery idealnie nadają się do ich czyszczenia. Dzięki mobilności naszych laserów formy można czyścić na maszynie, bez ich demontażu. Formy mogą być zimne jak i gorące podczas czyszczenia.

Zastosowanie w przetwórstwie gumy

Bardzo problematyczne jest usuwanie przebarwień termicznych na powierzchni. Najczęściej w okolicach wtrysku, także usuwanie nadmiaru przypalonej gumy.

 
Czyszczenie laserem

Możliwości płynnej regulacji mocy jak i wielkości promienia lasera możemy wyczyścić formy. Poradzimy sobie z wyżej wymienionymi problemami branży.

Poniżej film ukazujący jak nasz laser o mocy 100W czyści formę do gumy bez jej demontażu.

Konkurencyjne technologie:

Piaskownie, poradzi sobie z każdym problemem. Jest bardzo inwazyjne, uszkadza formę i wiąże się z demontażem formy z maszyny.
Myjki ultradźwiękowa – w zależności od użytej chemii efekt może być różny. Im mocniejsza chemia tym jesteśmy w stanie szybciej i więcej wyczyścić. Jednak często dzieje się to, kosztem powierzchni. Mocna chemia uszkadza formy. Przy użyciu mniej agresywnej chemii proces mycia trwa dłużej i nie zawsze dokładnie doczyszcza. Proces używania myjek ultradźwiękowych zawsze wiąże się z demontażem form z maszyny.

Czyszczenie laserem guma (2)
Czyszczenie laserem guma (1)

Czyszczenie laserowe form w przetwórstwie tworzyw sztucznych

Powierzchnia polerowana

Powierzchnia fakturowana

Czyszczenie laserem tworzywo sztuczne 1
czyszczenie laserem, tworzywa sztuczne

Powierzchnia stemplowa

Czyszczenie laserowe,tworzywo Sztuczne

Jeśli spodobał Ci się ten artykuł to podziel się z innymi w social mediach: 

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Pozostałe artykuły na naszym blogu