Ile kosztuje czyszczenie laserem?

W zakładach przemysłowych konieczne jest utrzymanie taśm produkcyjnych, form wtryskowych i innych elementów aparatury w należytej czystości. W przypadku wielu osadów i plam nie jest to łatwe zadanie. Z pomocą przychodzą maszyny do laserowego usuwania zabrudzeń. Ile kosztuje czyszczenie laserem i do jakich zadań można wykorzystać takie urządzenie?

Zalety laserowego usuwania zabrudzeń

EMTECH IPH GROUP jest oficjalnym dystrybutorem maszyn P-Laser, a w naszej ofercie znajduje się zarówno ich sprzedaż, jak i usługi czyszczenia. Jest to technologia bezdotykowa, nieabrazyjna i bezpieczna dla środowiska, ponieważ w jej trakcie nie są wykorzystywane detergenty i inne, żrące środki chemiczne. Rozwiązanie to doskonale wpasowuje się w specyfikę pracy zakładów z wielu różnych gałęzi przemysłu.

Czyszczenie laserem pozwala na szybkie usunięcie rdzy, zaschniętej farby i różnego rodzaju osadów. Można stosować je w celu selektywnego usuwania starych pokryć w procesie regeneracji narzędzi czy zabytków. Technologia ta może być stosowana do pozbycia się pozostałości tworzyw z form wtryskowych i innych elementów produkcyjnych. Dodatkowym atutem tej metody jest jej szybkość i bezinwazyjność. Czyszczenie laserem ma więc wiele zalet i może być wykorzystywane w różnych branżach, ile jednak kosztuje taka usługa?

Cena czyszczenia laserowego

Pierwszy z czynników, od którego uzależniona jest wartość tej usługi, to rodzaj czyszczonej powierzchni. Maszyny P-Laser mogą być stosowane do różnych materiałów, między innymi stali, betonu czy aluminium. W zależności od podłoża i rodzaju zabrudzeń dobierana jest inna moc wiązki, co wpływa na to, ile finalnie kosztuje usługa.

Kolejną zmienną jest wielkość powierzchni i czas, jaki będzie potrzebny do jej wyczyszczenia. W przypadku skomplikowanych konstrukcji, które wymagają uprzedniego rozkręcenia, naturalnie nakład pracy, jak i to, ile finalnie kosztuje usługa, będą odpowiednio większe.

EMTECH IPH GROUP – czyszczenie laserowe w Twoim zakładzie

Jeżeli jesteś zainteresowany usługą usuwania zabrudzeń za pomocą lasera, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Po poznaniu specyfiki pracy Twojego zakładu przygotujemy adekwatną wycenę.

Jeśli spodobał Ci się ten artykuł to podziel się z innymi w social mediach: 

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Pozostałe artykuły na naszym blogu