Jaką maszynę do czyszczenia laserem wybrać?

Usuwanie farb, osadów i innych zanieczyszczeń z powierzchni produkcyjnych nie jest łatwym zadaniem… dopóki nie wypróbujesz przemysłowych urządzeń laserowych! Jaką maszynę do czyszczenia laserem wybrać? W tym krótkim artykule opiszemy Ci najważniejsze zagadnienia, z jakimi należy się zapoznać, rozważając zakup bądź wynajem tego rodzaju sprzętu.

Moc lasera – czy zawsze największa znaczy najskuteczniejsza?

W ofercie EMTECH IPH GROUP znajdują się urządzenia o różnorodnych parametrach, dzięki czemu z łatwością można dobrać odpowiedni model do danego zadania. Podstawowym rozróżnieniem wśród maszyn do czyszczenia laserem jest ich moc. Czy więc w każdym wypadku najlepiej będzie wybrać sprzęt o najwyższych parametrach?

Urządzenia o niskiej mocy serii QF 20&50&100 wyróżniają się dużą elastycznością, a kompaktowe wymiary sprawiają, że sprzęt ten doskonale nadaje się do usuwania zabrudzeń z niewielkich powierzchni. Praca z dużą dokładnością może okazać się szczególnie istotna przy usuwaniu zabrudzeń z form wtryskowych i innych, drobnych elementów produkcyjnych, a także w procesie odświeżania narzędzi.

Maszyna do czyszczenia laserem o mocy średniej i dużej (seria QF 200&300, QF 500&1000&2000) pozwalają na wydajną pracę na obszarach o znacznej powierzchni. Wyróżniają je zaskakująca prędkość i dokładność pracy. Naturalnie urządzenia te są znacznie większe niż w przypadku serii QF 20&50&100. Kółka i wygodne uchwyty ułatwiają transport po terenie zakładu, jednakże sam sprzęt zajmuje znacznie więcej miejsca.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze maszyny do czyszczenia laserem?

Decydując się na zakup takiego urządzenia, warto więc zastanowić się, do czego konkretnie będzie ono stosowane. W przypadku niewielkich zakładów działających na małych taśmach produkcyjnych wybranie maszyny do czyszczenia laserem o niskiej mocy zdaje się dobrym rozwiązaniem. Jeśli zaś poszukujemy wydajnego urządzenia do ciągłej pracy na dużych obszarach, warto rozważyć modele o wyższych parametrach. Specjaliści z EMTECH IPH GROUP chętnie pomogą Ci wybrać najlepszy typ sprzętu do czyszczenia laserem do Twojej działalności!

Jeśli spodobał Ci się ten artykuł to podziel się z innymi w social mediach: 

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Pozostałe artykuły na naszym blogu